Ortodonti Fiyatları

Trabzon Ortodonti Fiyatları

Trabzon ortodonti fiyatları diğer illerde olduğu gibi Türk Diş Hekimliği Birliği fiyat tarifesine göre saptanmaktadır. Türkiye genelinde ortodonti ödemeleri uzun süreli bir tedavi olduğu için taksitlendirilmektedir. Ortodontik tedavi ücreti belirlendikten sonra; Trabzon, Rize, Artvin Gümüşhane gibi illerden yoğun olarak hastalarımızın tercih ettiği kliniğimizde İstanbul, Ankara veya İzmir’de olduğu gibi taksitlendirme yapılmaktadır. Trabzon tel tedavisi fiyatları da tedavi süresi, kullanılacak tellerin (braketlerin) hangisi olduğu metal – şeffaf (porselen, safir), kullanılacak yöntem; şeffaf plaklar (İnvisalign), içten takılan tel (Lingual ortodonti) gibi birçok değişkene göre belirlenmektedir.
Dişlerimizde eğriliklerin oluşması birçok etkenin bir araya gelmesiyle oluşabildiği gibi bazen de çocukluk dönemindeki basit bir ihmal sonucu da gelişebilir. Her ne kadar ailemizden gelen genetik yapımız dişlerimizin ve çenelerimizin şeklinden büyük oranda sorumlu olsa da, süt dişlerinin erken kaybı ve bu durumun önemsenmemesine bağlı olarak da gelişebilmektedir. Ortodontik problemin erken dönemde saptanması ve gerekli önlemlerin alınarak tedavinin planlanması güzel bir gülüşe kavuşmamız için oldukça önemlidir.

Dişler neden çapraşık olur, nasıl tedavi edilmelidir?

Ortodontik bozukluklar genetik, çevresel veya bazı fonksiyonel alışkanlıkların ayrın ayrı ya da hepsinin birlikte etkisi sonucu oluşabilir. Genellikle farklı genetik aktarımlar sonucu diş büyüklükleri çene boyutları ile uyumlu olmadığı durumlarda dişler çeneye yerleşmek için çapraşık ya da aralıklı dizilebilir. Bazen de parmak emme veya uzun süre emzik-biberon kullanımı ortodontik bozukluklara sebep olabilir. Kaynağı ne olursa olsun dişsel ve iskeletsel bozukluklarda güzel bir gülüş estetiği sağlamak için dişleri olmaları gereken konuma getirmek ortodontik tedavi uygulanarak mümkündür.

Ortodontik tedavinin yaşı var mıdır?

Her yaşta ortodontik tedavi ile dişleri düzeltebiliriz. Tel tedavisi için olması gereken sağlam kemik ve sağlıklı diş yapısıdır. Yaşla birlikte değişen yalnızca tedavilerin uygulanma şeklidir. Alt veya üst çenesinde problem olmayan ancak dişleri eğri vakalarda uygulanan yöntemler genel olarak her yaşta benzerdir. Tek fark yaşımız ilerlediğinde kemik metabolizmamızın yavaşlamasına bağlı olarak tedavinin göreceli olarak erken yaşlara göre daha uzun sürme ihtimalidir. Ancak alt veya üst çenelerin normalden önde ya da geride olması olarak da adlandırdığımız iskeletsel bozuklukların tedavisi büyüme gelişimin hızlı olduğu dönemde yapılmalıdır. Bu dönem ortodonti uzmanı tarafından hastanın kemik yaşına göre saptanır. İskeletsel problemler geç fark edildiği durumlarda kemik gelişimi tamamlanmış ise bu problemi ancak çene cerrahisi (ortognatik cerrahi) ile düzeltilebiliriz. Amerikan Ortodonti Derneği (AAO) 8 yaşında mutlaka ortodontik muayenenin yapılmasını önermektedir. Bizler de erken muayeneyi destekliyor, varsa problemin saptanması, gerekli önlemlerin alınması ve hızlı büyüme döneminin kaçırılmaması için sizleri ücretiz muayene ve detaylı röntgen analizi için kliniğimize bekliyoruz.

Doç. Dr. Ruhi Nalçacı

Ortodonti


Doktora Sorun

[contact-form-7 id="110" title="Doktora Sorun"]
Randevu Al