Prof.Dr. Ruhi NALÇACI

Ruhi NALÇACI 1978 yılında Trabzon’da doğdu. Trabzon Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra diş hekimliği eğitimini Selçuk Üniversitesinde 2002 yılında tamamladı. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ortodonti Anabilim Dalında göreve başladı. Askerlik görevini 2009-2010 yılları arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde asteğmen olarak tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında 2010 yılında yardımcı doçent olarak göreve başladı.

Ekim 2013 yılında Doçentlik sınavını kazanarak Doçent Doktor ünvanını aldı. Eylül 2014 yılında Karadeniz teknik üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında çalışmaya başladı, Ortodonti Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. Ortodonti alanında ulusal ve uluslar arası birçok makale yazdı. Tübitak ve ulusal projelerde yürütücü ve danışman olarak görev yaptı.

Dünya Ortodonti Federasyonu, Amerika Ortodonti Derneği, Türk Ortodonti Derneği ve Türk Diş Hekimleri Birliği derneklerine üyedir. İnvisalign (telsiz ortodontik tedavi), multidisipliner ortodontik yaklaşımlar, maksillofasiyal cerrahi, ana ilgi konuları olan Dr. Nalçacı halen Trabzon Özel Dentomed Diş Kliniği Aktif kadrosunda bulunmakta aynı zamanda İzmir Teknoloji Enstitüsü Teknopark bünyesinde yer alan EMATO firmasına ortodonti alanında danışmanlık yapmaktadır.